Okružní křižovatky ve Francii

Francouzský ekvivalent značky Kruhový objezd

Ve Francii jsou křižovatky které vypadají jako okružní, ale co se týče dopravních předpisů o okružní křižovatky se nejedná. Tyto křižovatky nejsou označeny značkou kruhový objezd respektive jejím francouzským ekvivalentem (viz úvodní fotografie) a vjezd do křižovatky není osazen značkou dej přednost v jízdě. Narazíte na ně ve velkých francouzských městech a především pak v Paříži. Většinou se jedná o vícepruhové křižovatky s velkým průměrem.
Na rozdíl od běžných okružních křižovatek kde platí přednost vozidel na okružním jízdním pásu na těchto speciálních křižovatkách platí standardně přednost zprava, tedy přednost mají vozidla vjíždějící do křižovatky. Přesvědčit se o tom můžete na následujících videozáznamech.
Z internetových diskuzí které se věnují tomuto fenoménu vyplývá, že v případě dopravních nehod vzniklých na těchto křižovatkách místní pojišťovny zásadně nezkoumají míru zavinění jednotlivých účastníků, ale striktně dělí způsobenou škodu rovnoměrně mezi jednotlivé účastníky dopravní nehody.